2021 Eğitim Bilimleri

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarına atanmak isteyen tüm öğretmenlik mezunlarının ve formasyonu bulunan adayların girmesi gereken lisans düzeyinde sınavdır.
KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 80 sorudan oluşmaktadır. Soru dağılımı ve soruların testteki yaklaşık ağırlığı şu şekildedir:


1) Öğretim İlke ve Yöntemleri: (21 Soru) %26
2) Sınıf Yönetimi: (5 Soru) %6
3) Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı: (5Soru) %6
4) Program Geliştirme: (5 Soru) %6
5) Ölçme ve Değerlendirme: (12 Soru) %15
6) Öğrenme Psikolojisi: (12 Soru) %15
7) Gelişim Psikolojisi: (10 Soru) %13
8) Rehberlik ve Özel Eğitim: (10 Soru) %13


Bu soru dağılımlarına göre yayınlarımız sizler için alanında uzman eğitimci kadrosuyla her yıl müfredata göre güncellenen konu anlatım kitabı, video ders notu defteri, soru bankaları, branş denemeleri ve fasikül denemeler olmak üzere çok çeşitli kaynaklar hazırlamaktadır.


KPSS Eğitim Bilimleri bir güç testidir. Sorular derinlemesine bilgi gerektirdiği için süre adaya uzun verilir. Branşında ÖABT olmayan adayların Eğitim Bilimleri netlerinin adayı öne çekeceği bilinerek sınava çalışılmalıdır. Konulara konu anlatımlı kitaplar veya video ders notu defterinden çalışmalı sonra size yardımcı olacak soru bankalarından pekiştirilmelisiniz. ÖSYM formatına uygun branş denemeleri ile soruları ayrıntılı şekilde analiz etmeli ve son olarak da tüm testteki başarınızı görmek için fasikül denemeler ile sınava hazırlanmalısınız. Bu süreçte yanınızda olacak yayınlarımız başucu kitabı niteliğindedir.

 

KPSS Eğitim Bilimleri konu anlatım kitapları ve video ders notu defterleri soru dağılımlarına ve önceki yıllarda yapılan eğitim bilimleri sınavlarına göre müfredata uygun olarak hazırlanmaktadır.

 

KPSS Eğitim Bilimleri soru bankaları konu dağılımlarına ve önceki yıllarda yapılan eğitim bilimleri sınavlarına göre müfredata uygun çözümlü eğitim bilimleri soru bankası hazırlanmaktadır.

 

KPSS Eğitim Bilimleri Tek Kitap Soru Bankası konu dağılımlarına ve önceki yıllarda yapılan eğitim bilimleri sınavlarına göre ÖSYM formatına ve müfredata uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

 

KPSS Eğitim Bilimleri 20’li Branş Denemeleri konu dağılımlarına ve önceki yıllarda yapılan eğitim bilimleri sınavlarına göre ÖSYM formatına ve müfredata uygun bir şekilde hazırlanmaktadır. Aday, branş denemelerinde hangi konuda eksik olduğunu görerek konuları tekrar gözden geçirmeli ve analiz yapmalıdır.

 

KPSS Eğitim Bilimleri Denemeleri konu dağılımlarına ve önceki yıllarda yapılan eğitim bilimleri sınavlarına göre ÖSYM formatına ve müfredata uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.


Aday, bu fasikül denemelerle kendini gerçek bir ÖSYM sınavına hazırlamaktadır.


En uygun fiyat ve en güncel baskıları takip ettiğimiz isemkitap.com’dan dilediğiniz markayı veya kitabı ister kapıda ödeme ister kredi kartı ya da havale yöntemiyle adresinize teslim kargo ile alabilirsiniz.

 

2021 Eğitim Bilimleri Kitapları (Tıkla)

2021 Eğitim Bilimleri Konu Kitapları (Tıkla)

2021 Eğitim Bilimleri Soru Kitapları (Tıkla)

2021 Eğitim Bilimleri Denemeleri (Tıkla)

2021 Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular (Tıkla)

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Yeniliklerimizden ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?
Copyright © Teknobay 2021. Tüm hakları saklıdır.
Tasarım Teknobay.