2021 DGS Kitapları

2021 DGS Kitapları

 

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçmek için girdiği sınavdır. DGS 60 sayısal ve 60 sözel sorunun bulunduğu bir yetenek testidir. 120 sorudan oluşan sınav için 150 dakika (2,5 saat) cevaplama süresi verilecektir. DGS’ye girecek adaylar için hazırlanan DGS konu anlatımlı kitaplar yayınevlerine göre DGS sayısal konu anlatımı veya DGS sözel konu anlatımı olarak iki ayrı kitap hâlinde hazırlanır. Bununla birlikte tek kitap olarak da hazırlanmış kaynaklar bulunmaktadır. DGS konu anlatım kitapları genel olarak konuyu detaylı olarak sunar ve ardından çözümlü örnek sorular ile konuyu ne kadar öğrendiğimizi ölçmemize yardımcı olmakla birlikte konuyla ilgili ne tarz sorular ile karşılaşacağımızı bize göstermiş olur.

 

DGS soru bankaları, DGS sayısal ve DGS sözel soru bankaları olarak ayrı ayrı satışa sunulmaktadır. Sayısal soru bankası matematik, geometri ve sayısal mantık sorularından oluşur. Sözel soru bankası sözcükte anlam, cümlede anlam, paragrafta anlam ve sözel mantık sorularından oluşur. Çözümleri ile yanlış cevapladığınız soruların doğrusunu öğrenme fırsatı sunar.

 

DGS denemeleri ise gerçek sınav formatında hazırlanır ve çözümleri ile de öğrenmenizi pekiştirmektedir.

 

Yayınlarımızdaki soruların tamamı ÖSYM soru tarzını esas alarak hazırlanmaktadır. Her soruda konuyu kavrama, anlama ve yorumlama yeteneğimizi artıracak konular işlenmiştir. Her soruda kendinizi geliştirecek yeni bakış açıları ile karşılaşacak ve bilgilerinizi daha da sağlamlaştıracaksınız. Bu süreçte bir numaralı yardımcı kaynağınız olacağız.

 

En uygun fiyat ve en güncel baskıları takip ettiğimiz isemkitap.com’dan dilediğiniz markayı veya kitabı ister kapıda ödeme ister kredi kartı ya da havale yöntemiyle adresinize teslim kargo ile alabilirsiniz.

 

2021 DGS Kitapları (Tıkla)

2021 DGS Konu Kitapları (Tıkla)

2021 DGS Soru Kitapları (Tıkla)

2021 DGS Denemeleri (Tıkla)

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

Yeniliklerimizden ve Kampanyalarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?
Copyright © Teknobay 2021. Tüm hakları saklıdır.
Tasarım Teknobay.